گزارشی از روند تشکیل حوزه علمیه ی امام جعفر صادق علیه السلام - تایباد

گزارشی از روند تشکیل حوزه علمیه ی امام جعفر صادق علیه السلام - تایباد

به گزارش تایبادخبر، حجت الاسلام مرتضی محدثی، مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) تایباد در مراسم شب شهادت امام صادق(ع) در جمع خبرنگاران شهرستان ضمن عرض تسلیت گفت: هدف از برگزاری این مراسم فیض بردن و ارادت به ساحت مقدس امام صادق(ع) و فیض بردن از محضر آیت الله حائری شیرازی است که این کمترین عرض ارادتی است که ما حداقل بتوانیم چنین جلسه ای را برگزار کنیم.


وی بااشاره به تاسیس حوزه علمیه امام صادق(ع) تایباد، افزود: این حوزه علمیه تاسیس و  شروع به کار آن از یک خانه ی اجاره ای در سال ۱۳۶۳ با جذب حدود شش یا هفت نفر طلبه بوده است. بعد کار حوزه رونق گرفت و مشتاقین به تحصیل علوم حوزوی رجوع بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: پس از زیاد شدن تعداد طلبه ها یک جای بزرگتری اجاره و تامین شد تا اینکه در سال ۶۸ همین ساختمان اصلی حوزه علمیه که امشب در خدمت شما هستیم احداث شد و حوزه به اینجا انتقال پیدا کرد و درواقع کار اصلی حوزه علمیه امام صادق(ع) تایباد از این ساختمان شروع شد.

امام جمعه موقت تایباد گفت: الحمدالله مبلغین زیادی در این حوزه تربیت شدند. ۹۵درصد از روحانیون مستقر شهرستان تایباد و باخرز از فضلای همین مدرس هستند. مجموعه مساجد شهرستان تایباد را فضلای همین مدرسه مدیریت می کنند و اقامه جماعت دارند.

وی تصریح کرد: در شرایط مختلف و مناسبتهای گوناگون کار فرهنگی و تبلیغی توسط فضلای همین مدرسه در سطح شهرستان صورت می گیرد. در مشهد و قم نیز تعداد زیادی از طلبه های این حوزه علمیه مشغول ادامه تحصیل در سطوح عالی حوزه و همچنین درس خارج حوزه.

وی درمورد طلبه ها فارغ التحصیل شده، عنوان کرد: عده ای استاد حوزه، عده ای عضو هیئت علمی دانشگاهها، عده ای هم در عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی، تعدادی در آموزش و پرورش و عده ای هم در مقام قضاوت مشغول به کار هستند اینها مجموعه نیرویی بودند که در طول این ۳۵ سال در این حوزه علمیه تربیت شده اند.
تعداد بازدید : 528
زمان انتشار : 1396/06/05Power by : RAAKCMS